Drypower 12V 2.9Ah Sealed Lead Acid Battery (Replaces Century PS1229 )Opposite polarity to 12SB2.9PR
12SB2.9P
Enter your e-mail address to be notified when product is in stock
Notify Me!
Seller Info
Battery Doctor (3448)
Seller Accepts
Shipping Policy
Return Policy
Money Back / Exchange within 14 days
Description
Description Drypower 12V 2.9Ah Sealed Lead Acid Battery
Application Backup and Main Power Cyclic Use
Chemistry Sealed Lead
Voltage 12V
Nominal Capacity 2.9Ah
Watt Hour 34.8Wh
Brand Drypower
Width 56mm
Height 99mm
Length/Breadth/Depth 79mm